Українська влада: влада правди чи беззаконня?! Друк

Ісус і Пилат. Що є істина?
Ісус і Пилат. Що є істина?
Спонукала мене написати ці рядки ситуація, яка склалася в останні роки після Помаранчевої революції. Сама ідея Помаранчевої революції ґрунтувалася на боротьбі за правду і проти беззаконня старої влади. Народ піднявся, бо вже не міг терпіти фальсифікацій, обману, диктатури. Шукав свободи та правди і знайшов їх у перемозі свого кандидата Віктора Ющенка. Однак, що ж трапилося згодом?

Утвердивши в суспільстві політичні свободи, плюралізм, ліберальні засади економіки, нова влада поступово почала скочуватись до ще гірших зразків державного управління, для якого характерні: протистояння лідерів демократичного табору, використання високих державних посад в особистих цілях, корупція, підкуп, шантаж, ультиматуми, невиконання взятих на себе домовленостей. До того ж ця тенденція зростає і беззаконня все більше завойовує свої позиції в Україні. Цьому сприяють хаос і непорозуміння в сфері державного управління, недотримання закону стає все більше і більше популярним серед вищих посадових осіб. Люди, особливо посадовці, народні депутати втрачають страх перед законом, я вже не говорю про страх Божий, який повинен перебувати з кожним християнином.

Трагічним вирішенням цієї ситуації може бути ослаблення України і все більша її залежність від Росії, а фатальним – на думку деяких експертів – втрата територіальної цілісності і перехід центрально-східної України під протекцію Росії.

Позитивним сценарієм для України, в який вірю всім серцем, є будівництво духовно-зрілої, процвітаючої і сильної держави, яка стане прикладом для інших. Це можливо лише тоді, коли покаємося перед Господом за наші беззаконня, побачимо теперішню ситуацію в правді і прикличемо всім серцем на допомогу Всемогутнього Бога, бо без Нього ми взагалі нічого не можемо робити, бо «у Ньому бо живемо, рухаємося й існуєм» (Ді. 17, 28). Однак, щоб змінити ситуацію треба визнати помилковість сучасної політики, освятити свої серця Христом і почати будувати нове братерське християнське суспільство де християнські цінності служитимуть підвалинами, і в якому буде процвітати любов, а суть любові в тому, щоб бажати добра іншим.

Що ж нам обіцяє дати Господь, якщо будемо ходити у правді? «Той, хто по правді ходить і говорить прямодушно; хто цурається наживи із здирства; хто руками не торкається підкупу; хто вуха затикає на слова криваві, хто заплющує очі, щоб не дивитися на лихо, – він на вишинах буде жити; скелі укріплені будуть його захистом; хліба йому настачиться, води в нього не забракне» (Іс. 33, 15–16). Виявляється, що життя в правді возвишує людину, народ та еліту. Тоді, одержуємо неприступне прибіжище в Господі і вже ніхто не може нам зашкодити. Життя в правді приносить процвітання духовне і матеріальне, Бог щедро напуває нас Своїми благами.

І тут доречно привести приклад з життя ізраїльського царя Давида, який говорить: «Я собі вибрав дорогу правди» (Пс. 119, 30) і «Господь віддав мені по моїй правді, за чистотою рук моїх дав мені нагороду» (Пс. 17, 21). Давид мав дуже непросте життя. Його хотів убити цар Саул. Давид вів постійні війни із сусідніми народами. Проти нього виступив його рідний син Авесалом. Однак завжди уповав на Господа і ходив у правді. Він без згоди Господа навіть не йшов на ворогів, а запитував, чи брати йому участь у певній битві і як вести її. Давид був настільки слухняним Богові, ходив з Ним, сильно тримався Його і уповав на Його допомогу, що Той «нахилив небеса і зійшов», щоб визволити Давида від ворогів його.

Погляньте на результати такого життя: царство Давида стало наймогутнішим тих часів, Господь допоміг йому знищити або приборкати всіх ворогів, сорок років Давид правив і не програв жодної битви, багатство Ізраїлю було настільки велике, що його громадяни займали здебільша важливі і високі посади, а вороги Давида служили йому. Щодня він та його люди прославляли Бога за Його великі діла і милість. Давид залишив у спадок царю Соломону могутню державу, яка продовжувала процвітати. Ось наслідки чесного, праведного і святого життя правителів. Виявляється, що правда має в собі могутню силу: «Ти, Господи, могутній, і вірність твоя кругом тебе» (Пс. 88, 9). Виявляється, що в правді перебуває, живе і діє сила.

У Псалмі 16 Давид говорить: «Уста мої не согрішили людським робом» (Пс. 17, 4). Свої думки він наповнював словом Божим, тому говорив правду. «Буду вважати на дорогу досконалу. Коли прийдеш до мене? Ходитиму в досконалості серця мого посеред дому мого. Перед очима в себе не утверджу нічого нечестивого. Того, що творить беззаконня, зненавиджу, до мене той не пристане». (Пс.101, 2–3). Давид був принциповим – ненавидів беззаконня. Незалежно від того, чи це беззаконня йому вигідне чи невигідне. Він покарав людину за те, що вона вбила його ворога – царя Саула. У Псалмі 119 Давид говорить «Я ненавиджу двоєдушних, а люблю закон твій». Давид дуже любив правду і ненавидів неправду, він бачив перед собою Бога, бачив, що «тільки в Господі справедливість і сила» (Іс. 45, 24). «Право й справедливість – основа твого трону» (Пс. 89, 15). Право й справедливість Царя небесного стали основою престолу царя Давида, тому він був таким успішним і дотепер згадують серед народів про славу і силу його царства.

Книга Притч відкриває нам таємниці успішного державного управління: «Як цар судить по правді бідних, і престол його назавжди утвердиться» (Пр. 29, 14). «Через провину краю багато царів у ньому; але з людиною розумною й досвідченою встановлений лад буде тривати довго» (Пр. 28, 2), «і справедливістю престол його зміцніє» (Пр. 25, 5). Коли Україна здобуде чесну, справедливу владу, тоді буде процвітати і прославиться в Божих очах, і Бог прославить Україну в світі. А як нам здобути правдиву українську владу? Давид відповів на це запитання. Потрібно привести до влади українську силу, лідерів, серця яких будуть очищені від беззаконня і які будуть готові служити Богові й Україні в правді. Такі люди є в Україні. Такі люди є в Церкві. Для Бога немає нічого неможливого, однак Він діє там, де знаходить людину, бажання серця якої відповідають волі Божій.

А що ж буде з беззаконниками? Яка доля тих, хто неправдиво керує чи живе? «Відступники ж знищені будуть усі до одного» (Пс. 36, 38). Доля беззаконників перебувати у вічних муках, а що може бути гіршим від цього!? Збав нас Господи від такої долі! «Тікай…, щоб не загинути за його беззаконня» (Єр. 51, 6). Маємо ще часу полишити беззаконні діла і беззаконних людей. «Ніхто не може злобою скріпитись, а корінь праведних не захитається» (Пр. 12, 3). Політика не матиме успіху, якщо будується на лукавстві.

Раз мені довелося читати твір одного духовного мужа, який три дні просив Господа відкрити йому, чому Японія живе значно краще від інших країн. На третій день Господь відповів, що Він дав японському народу такий розвиток і процвітання тому, що він виконує один з головних біблійних принципів, а саме: живе в правді, любить порядок і справедливість.

Правда в тому, що ми повинні дати можливість Христу, який живе в нас, любити і діяти. Христос діє через наші думки, наш погляд, наші уста, наше серце. Господь дав нам «Духа істини» (Йо. 16, 13), Який поведе нас до повної Істини. Господь є пастирем українського народу і треба дозволити Йому вести нас: «І вивів свій народ, як овець, і вів їх, як отару, пустинею. Провадив їх безпечно, і вони не боялися…» (Пс. 77, 52–53).

«Блаженні голодні і спраглі справедливості, бо вони наситяться» (Мт. 5, 6). Виявляється, що ми стаємо щасливими, коли прагнемо правди всім серцем, бо правда в наших серцях – це світло для доріг наших. А дорога в нас одна: «Я – путь, істина і життя» (Йо. 14, 6). І щоб не відхилитися від цієї правдивої дороги, потрібно щодня приходити до Ісуса і пити воду життя вічного: «Коли спраглий хтось, нехай прийде до мене і п’є. Хто вірує в мене, як Писання каже, то ріки живої води з нутра його потечуть!» (Йо. 7, 37–38).

Господи, просимо Тебе, звільни нас від всякого беззаконня, очисти наші серця від всякого зла, дай нам однаково любити всіх людей, дай нам правдиву і мудру українську владу і навчи нас ходити в Твоїй правді нині і по всяк час, і навіки вічні. Амінь.


Ігор ДЕРКАЧ

(м. Київ),

депутат Верховної Ради України першого демократичного скликання,

директор з питань законодавства і регуляторної політики міжнародної консалтингової компанії PBN


Рейтинг статті

( 4 голосів )
Теги:     політика      проблема      №2      право
( 4963 переглядів )
 

Коментарі  

 
0 #1 BestJesus 23.10.2018 23:02
I see you don't monetize your site, don't waste your
traffic, you can earn extra bucks every month. You can use the best adsense alternative for any type of website (they approve all websites),
for more info simply search in gooogle: boorfe's tips monetize your website
Цитувати
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити