Св. Франциск проповідує птахам Друк

Джотто. св. Франциск проповідує птахам
Джотто. св. Франциск проповідує птахам
У часі своїх місійних подорожей побачив раз св. Франциск зграйку птахів на деревах вздовж дороги, де переходив. Захоп­лений ними, затримався та сказав до своїх товаришів: «Зачекайте, браття, хвилину, я хочу сказати проповідь також і братчика-сестричкам – от цим пташкам».

І звернувся до них, що густо на деревах сиділи, та почав їм проповідувати. На голос святого всі птахи позлітали на землю, сіли довкола нього, і так тихенько сиділи аж до кінця проповіді. Навіть коли вже перестав говорити, залишались на землі і не відлітали, поки святий проповідник їх не поблагословив.

Сам він тремтів з радості та подиву, бачачи цих гарних птахів, те, з якою увагою слухали вони Божу науку і у святому піднесенні духа почав прославляти Творця свого. Коли св. Франциск закінчив проповідь, поблагословив птахів знаком Святого Хреста, і вони розлетілись, співаючи прекрасно, поділились відтак на чотири частини і полетіли одні на схід, інші – на захід, ще інші – на південь, а останні – на північ. Чудо це мало таємниче значення. Як св. Франциск, той вождь Христовий, проповідував пташкам і поблагословив їх знаком Святого Хреста, а вони розлетілись на всі чотири сторони світу, так і проповідь Хреста Христового відновлена на весь світ апостольством Франциска і його братів, що, мов ці птиці, не мають нічого, а всі старання про своє земне існування залишають Божому Провидінню.

*Квіти святого Франциска, переклад з іт. о. Йосафата Ананевича. – Львів: Свічадо. С. 36–37, 47, 72–74. Подано з незначними змінами і скороченнями.Рейтинг статті

( 1 голос )
Теги:     богослов’я      №3
( 5734 переглядів )
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити