Проповідь Св. Антонія Падуанського рибам Друк

Св. Антоній проповідує рибам
Св. Антоній проповідує рибам
Господь наш Ісус Христос бажав, щоб святість його слуги, св. Антонія, засіяла у всьому блиску та хотів показати людям, як це набожно треба слухати його проповідей і йти за  вказівками. До цього долучив нерозумних сотворінь, себто риб, щоб так засоромити єретиків за їх фальшиву мудрість. Подібно вчинив і Бог ще у Старому Завіті, за участю вола, щоб засоромити глупоту Валаама. У тому часі м. Ріміні було повне різних єретиків. Св. Антоній задумав привести їх до світла Божого і дати нагоду пізнати правдиву віру і навернути на дорогу чесноти; через кілька днів пояснював їм правди святої віри та Письма Святого.

Однак вони, закаменілі в своїх блудах, зовсім не дались переконати словами святого і взагалі не хотіли слухати його проповідей. Натхненний Божим об’явленням, звернувся святий до устя річки, близько моря і закликав: «О, риби моря і річки, слухайте слів науки Божої, яку ці бідні єретики не хочуть знати». На ці слова багато риб малих і великих наблизились до св. Антонія, кількість риб була такою великою, що чогось подібного ніхто у цій околиці не бачив. Всі риби виставляли голови з води звертаючись до проповідника у найбільшому порядку. Найменші були близько берега, за ними – більші, а великі – далі на морі. Коли вже всі були на своїм місці, св. Антоній промовив до них урочисто:

«Риби, сестрички мої маленькі, з усіх сил ваших дякуйте Творцеві за ці добродійства, які ви від Нього отримали, якими Він так щедро вас наділив. Йому завдячуєте цим гарним місцем до життя, Він дав вам воду солону і прісну, Йому завдячуєте безпечними місцями, щоб там заховатись у часі бурі, тут у цій прозорій воді знаходите собі поживу і все, чого вам треба для життя. Бог ваш добрий і ласкавий Творець назначив вам порядок для продовження вашого роду і розмноження і дав вам своє благословення. У часі потопу світу всі сотворіння загинули, тільки ви живими залишились, безпечні у своєму захисті. Він дав вам спосіб, як плавати і як переноситись з місця на місце. Вам наказав Бог заховати пророка Йону, а за три дні  завести його здорового на місце його місії. Ви мали ту ласку заплатити за Ісуса Христа податок, що мов останній жебрак, не мав нічого. У кінець таємничим повелінням Божим ви служили за поживу Ісусу Христу як перед, так і після Його воскресіння. Пам’ятайте завжди ці дорогоцінні та численні добродійства від Бога, славіть Його та благословіть, що він вас утримує, до цього ви зобов’язані більше, ніж інші створіння». Риби слухали це з роззявленими ротами, і цим захованням з почестю та пошаною, з усіх своїх сил славили Всевишнього.

Видом цим дуже втішений св. Антоній закликав: «Нехай благословенний буде Предвічний Бог, бо оце риби краще честь йому віддають, ніж люди безвірні; ці сотворіння нерозумні краще слухають слова Божого, ніж люди, які вперто перебувають у своїх блудах». Тим часом в міру, як святий промовляв до риб, щораз більше риб громадилось біля нього і ані одна не опускала свого місця. На вість про це чудо прийшли з цікавості мешканці міста – вірні і єретики. Зворушені цим, впали до ніг святому проповідникові і просили, щоб і їм сказав проповідь. І справді святий став проповідати з такою силою слόва, що дуже багато з них навернулись до правдивої віри Христової, а вірні Христові ще краще укріпились у правдах святої віри і не могли приховати своєї радості.

Св. Антоній поблагословив риб і відпустив їх, а весь народ розходився додому дуже вдоволений, бо власними очима бачив таке велике чудо. Святий пробув ще кілька днів у Ріміні, збираючи щедрі плоди своїх духовних подвигів для добра душ людських.
Рейтинг статті

( 2 голосів )
Теги:     духовність      передання
( 6260 переглядів )
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити