Відбувся другий модуль сертифікатної програми УКУ в Одесі |
![]() |
У суботу, 28 січня, відбувся другий модуль сертифікатної програми «Християнин перед суспільними викликами часу». Головною темою чотирьох тренінгів була економіка України та особливості ведення чесного й водночас прибуткового бізнесу в державі. Спікером цього модуля був доктор соціальної економіки Зиновій Свереда, президент Українського кооперативного альянсу. Другий модуль програми проходив у приміщенні Катехитичної школи парафії св. Андрія Первозваного УГКЦ. Заплановано, що наступні зустрічі будуть організовані у приміщеннях різних християнських конфесій для того, щоб підкреслити екуменічну зорієнтованість цього проекту. «Ми раді вітати вас у стінах нашої школи і підтримуємо вашу ідею міжконфесійного діалогу в питаннях покращення різних сфер розвитку України, - з вітальним словом звернувся до учасників о. Ігор Тарас, сотрудник Кафедрального храму св. ап. Андрія Первозваного. – Я бажаю, щоби ця програма стала для вас правдивим джерелом мудрості, яка дасть плоди та поживу на практиці. Досить часто в сучасному суспільстві можна спостерігати, що мудрість стає комерціалізованою, тобто пустопорожньою. Напевно, це завдання кожного з нас – шукати мудрості, що є Правдою життя, а не засобом стяжання та омани». Протягом так званого «економічного модуля» д-р Зиновій Свереда проаналізував на конкретних прикладах діяльності митрополита Андрея Шептицького початки зародження кооперативного руху в Україні, наводячи паралелі з подібними проектами в Німеччині та Австрії. Були порушені питання соціального підприємництва, етики сучасного бізнесу. Спікер детальніше зупинився на сучасному відродженні кооперативного руху на Волині та Хмельниччині, особливостях його дії та планування, зауваживши, що в основі успішного бізнесу мають бути тверді моральні засади, які будуть виконувати роль рушія і фундаменту водночас. Також у своїй презентації д-р Зиновій Свереда розглянув принципи планування реформ в Україні відповідно до Соціального вчення Церкви. Спікер зауважив, що в нашій державі постійно намагаються вигадати щось нове та унікальне в той час, коли вже існує безліч успішних проектів реформ, християнських економічних моделей, які можна використати в українській економіці як апробовану форму. Проблема української економіки та бізнесу, на думку д-ра Зиновія Свереди, криється не тільки в недостатньому фінансуванні з боку держави, але й у вихованні дітей та в залишках радянської ментальності українців:
На завершення учасники програми мали нагоду порозважати над основними парадигмами християнського ставлення до економіко-соціальної сфери на базі тексту Климента Олександрійського «Який багач спасеться?». Віктор Жуковський, керівник програми та модератор дискусії, коротко представив чотири моделі християнського розуміння багатства, використовуючи матеріали онлайн-видання «Християнин і світ». Третій модуль сертифікатної програми запланований на 18 лютого і буде стосуватися внутрішньої та міжнародної політики України. ( 3 голосів )( 2091 переглядів ) |
-
Архів
-
Рубрики
2022 (17)
2021 (36)
2020 (6)
2019 (1)
2018 (4)
2017 (20)
2016 (38)
2015 (65)
2014 (35)
2013 (60)
2012 (36)
2011 (57)
2010 (62)
2009 (19)
Роздуми
-
Людське життя – фундаментальна цінність. Це один із постулатів персоналістичної біоетики та, зрештою, самозрозуміле твердження. В умовах сьогоднішньої великої війни в Україні бачимо, як людське життя нещадно руйнується, і то не десятками, а тисячами. Руйнується свідомо, цілеспрямовано, жорстоко. Ворог прийшов в Україну руйнувати…
Шляхом святих
-
Детальніше...
XX століття стало для Української Греко-Католицької Церкви періодом випробувань та зміцнення віри серед жорстоких переслідувань і тортур. Церква мужньо вистояла та збагатилася новими мучениками, що різними способами засвідчили перед Богом і людьми вірність Христові. Серед тих, хто постраждав за віру в тоталітарний період, – як відомі постаті блаженних, так і майже незнані для загалу особистості. Одним зі свідків Божого милосердя та любові є Марія Шведа (1954–1982 рр.), яка 29 вересня 1982 р. прославила Господа своєю мученицькою смертю*.
-
Теги
-
Фото
-
Відео