Християнин і світ економіки Друк

b_300_0_16777215_0___images_stories_redaktor_slovoredaktora2.jpgГоловною темою першого номеру  журналу "Християнин і світ" є світ економічної діяльності, бізнесу, банківської справи. Як можна поєднати такі, здавалося б, кардинально відмінні поняття, як: економіка і Царство Боже, підприємницька діяльність і спасіння, прибуток і вічність, гроші і моральність? Що є основою правдивої ефективності господарювання і підприємницької діяльності. На яких основах має стояти господарник і бізнесмен, приймаючи непрості рішення морально-етичного чи духовного характеру? Коли праця є благословенною Богом, а відтак істинно плідною і ефективною? Що таке праведність і неправедність у володінні майном? Чи прибуток є головною метою підприємця-християнина? На ці та багато інших питань пов’язаних з різними сторонами соціально-економічної діяльності людини, покликаний дати відповідь перший номер християнського часопису «Християнин і світ».

Термін «економіка» походить від грецького слова oikonomia (oikos – домове господарство, оселя, середовище, nomos – закон), що означає «мистецтво, закон ведення домашнього господарства». Вже в античній Греції з’явилися книги про мистецтво ведення господарства (економії). Одним з найвідоміших є трактат «Oikonomia», написаний старогрецьким істориком Ксенофонтом (430-355 рр. до Хр.).

Поняття oikonomia (вже як ікономія) є також одним з найважливіших у християнському богослов'ї і означає «божественний промисел щодо людини і всього створеного світу», тобто все, що Пресвята Трійця звершує у справі відкуплення, оправдання, спасіння, обоження людини і переображення світу.

Таким чином, одним терміном позначені дві, здавалось би, неспівставні реальності – господарювання людини і «господарювання» Бога. Але насправді ці реальності можуть і повинні бути поєднанні, бо лише тоді, з Божим благословенням і у Бозі, господарювання людини буде правдиво успішним і ефективним.

Віктор Жуковський


Рейтинг статті

( 25 голосів )
Теги:     №1      економіка
( 6386 переглядів )
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити