Звернення Бюро Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ із питань екології з нагоди дня Бога Творця (2011 р. Б.) Друк

b_300_0_16777215_0___images_stories_cerkvapro_brazil_christ-redeemer.jpg

Дорогі брати і сестри!
Відповідно до доручення Синоду єпископів, Українська Греко-Католицька Церква відзначає в перший день нового церковного року – День Бога Творця (1/14 вересня). Прославляючи Бога Творця всесвіту, переосмислюємо своє християнське покликання до мудрого управління Божими дарами видимого світу та до їх відповідального використання.


Генеральна Асамблея ООН проголосила 2011 рік Міжнародним роком лісів, щоб підвищити рівень обізнаності громадськості про проблеми збереження лісів та про їх важливість для забезпечення людської життєдіяльності, а також, щоб нагадати, що саме люди відповідальні за раціональне використання і збереження лісів.

Міжнародний рік лісів 2011 покликаний показати багатогранну цінність лісів. Ліси – це частина створеного Богом світу, в якій проживають близько ¾ всіх видів тварин, рослин та грибів, що існують на нашій планеті. Ліси – це легені планети, які поглинають вуглекислий газ і виділяють життєдайний кисень. Ліси – це частина культурно-історичного середовища, під впливом якого формується культура і звичаї цілих народів. Ліси – це джерело роботи і матеріального благополуччя значної частини населення.

Особливе значення для біосфери має водоохоронна, ґрунтозахисна і кліматорегулююча роль лісів. Їх вирубка у безпосередній близькості до рік підвищує небезпеку весняних паводків і обміління рік у літній період. Ліси затримують поверхневий стік талих і дощових вод, послаблюють силу вітру, захищають ґрунт від розмиву та від вивітрювання його поверхневого родючого шару, вони пом’якшують клімат, роблять його більш вологим.

Ліси мають також велике естетичне значення і відіграють важливу роль в охороні здоров’я. Відпочинок у лісі облагороджує почуття, зміцнює здоров’я, дарує життєдайну енергію, натхнення до праці та творчості.

Для людини ліс – одне з найбільших багатств, яке, на превеликий жаль, далеко не завжди цінується належним чином. Кожного року знищуються мільйони гектарів лісів. За даними ООН їх площа зменшується щорічно на 25 мільйонів гектарів, що складає 1% від наявних сьогодні лісів. Широкомасштабне знищення лісів порушує рівновагу біосфери Землі, спричинює зростання ерозії ґрунтів, повеней, посух, прискорення росту пустель...

Далеким від ідеального є стан лісів у нашій державі. Україна – лісодефіцитна держава. На одного жителя припадає всього 0,20 га проти 1,35 га світового рівня. Лісистість України складає 14, 3% проти 25% у світі загалом. Особливе занепокоєння викликають непродумані, а то й халатні вирубки лісу в Карпатах, трагічні наслідки яких пожинаємо з року в рік у вигляді повеней, що стають більш широкомасштабними та руйнівними для людей та їх природного довкілля.

Екуменічно-екологічне свято, яке численні християнські церкви відзначають у день початку нового церковного року є доброю нагодою для того, щоб застановитися над актуальними екологічними питаннями, а цього року, зокрема, над проблемами прекрасного та величного Божого створіння – лісу.

Необхідно усвідомити, що проблеми екології, це не щось другорядне чи питання моди, але, що мова йде про екзистенціальне питання: бути чи не бути, адже ми творимо інтегративну цілісність із всім створінням. Більше того, необхідно усвідомити, що наше особисте повсякденне ставлення до створеного Богом світу, споживацький стиль життя, використання природних ресурсів, спосіб господарювання та навантаження на довкілля у вигляді відходів та сміття мають не тільки морально-духовний, але й есхатологічний вимір. Своєю екологічно шкідливою поведінкою людина руйнує організм Божого створіння, невід’ємною частиною якого є вона сама, і таким чином грішить не тільки стосовно створіння, але й стосовно самої себе, своїх ближніх, майбутніх поколінь, а також проти Бога – Творця всесвіту.

Важливо не забувати про те, що прекрасний світ природи, який оточує нас є Божим створінням, а його використання та споживання дарованих Богом природних ресурсів має носити євхаристійний характер. З іншого боку важливо усвідомити, що ставлення до створеного Богом світу, виключно як до матерії, зловикористання Божих дарів природи, виснаження, забруднення та руйнування природного довкілля є гріховним.

Цим зверненням закликаємо серйозно задуматися над станом нашої планети, над християнським покликанням бережливого ставлення до створеного Богом світу, а також помолитися за збереження всього світу, а зокрема лісів з різноманіттям їхніх екологічних систем та численних мешканців, і зробити свій особистий внесок для покращення стану природного довкілля.

д-р Володимир Шеремета,керівник Бюро Києво-Галицького
Верховного Архиєпископства УГКЦ із питань екології


13 вересня 2011 р. Б.


Рейтинг статті

( 3 голосів )
Теги:     довкілля      документи
( 3988 переглядів )
 

Коментарі  

 
0 #15 Tesha 21.04.2019 18:53
This post will assist the internet people for creating new webpage or even a weblog from start to end.
Цитувати
 
 
0 #14 scr888 20.04.2019 16:58
Hello there! This is my 1st comment here so I just wanted to give
a quick shout out and say I truly enjoy reading through your posts.
Can you suggest any other blogs/websites/forums that cover the same subjects?
Thanks for your time!
Цитувати
 
 
0 #13 lpe88 apk 19.04.2019 18:32
Doable ! build a reputation and build trust with the people in your niche.
So, from here on out we'll a few proven SEO strategies achievable
put to the SEO systems.
Цитувати
 
 
0 #12 lpe88 apk 19.04.2019 17:58
What a person say if you talk to yourself? Often it's family that irritates us this alternative.
When I picture myself in this particular story, every person as the judge.
He says that it is, in his opinion, greater than love.
Цитувати
 
 
0 #11 lpe88 download 16.04.2019 09:51
Link exchange is nothing else but it is just placing
the other person's blog link on your page at suitable place and other person will also do similar for you.
Цитувати
 
 
0 #10 lpe88 apk 10.04.2019 08:56
Hello, i read your blog occasionally and i own a similar one and i was just
curious if you get a lot of spam remarks? If so how do you prevent it,
any plugin or anything you can recommend? I get so much lately it's driving
me insane so any assistance is very much appreciated.
Цитувати
 
 
0 #9 scr888 download 01.04.2019 21:22
You need to carefully investigate the terms and scenarios
first. Free MLM leads that phrase-did invariably there is
really no such thing as free MLM leads. They also have a good content of potassium.
Цитувати
 
 
0 #8 918kiss 31.03.2019 09:01
Normally I do not read post on blogs, however I would like to say that this write-up
very compelled me to check out and do it! Your writing style has been surprised me.
Thanks, very nice article.
Цитувати
 
 
0 #7 casino in kl 30.03.2019 19:20
Amazing! Its truly amazing article, I have got much clear
idea about from this piece of writing.
Цитувати
 
 
0 #6 918kiss game online 26.03.2019 15:39
It has become one of this most popular online games played around the world.
Wink bingo on the internet is becoming very well
liked one of varied players. They were doubling their bets after every death.
Цитувати
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити