Зі спільної Заяви папи Йоана Павла ІI і патріарха Вартоломея І Друк

Сотворення світу. Фрагмент ікони XVIII ст.
Сотворення світу. Фрагмент ікони XVIII ст.
Пошанування створіння основане на повазі життя і гідності людини. Якщо ми визнаємо, що Бог створив світ, то тим же усвідомлюємо також відповідний об’єктивний моральний порядок із очевидним етичним кодексом щодо навколишнього середовища. У цьому сенсі особливим завданням християн, як і всіх інших вірних, є зробити внесок для поширення моральних цінностей і пробудження в людях екологічної свідомості, що є нічим іншим як відповідальністю щодо себе самого, інших людей та створіння. З нашого боку необхідні покаяння і нова спроба побачити самих себе, інших і світ, який довкола нас з перспективи Божого плану створіння. Проблема не є суто економічної і технологічної, але також моральної і духовної природи. Розв’язка в економічній та технонологічній площині можлива тільки за радикальної внутрішньої переміни, що зможе призвести до зміни стилю нашого життя і нестерпної системи споживання та виробництва. Правдиве оновлення у Христі – це запорука для зміни нашого способу думання та поведінки.

По-перше, ми зобов’язані повернутись до покори та поміркованості і визнати межі своєї влади, а насамперед межі нашого знання та розумових здатностей. Ми приймали рішення, здійснювали заходи і встановлювали цінності, що віддаляли нас від такого світу, яким він мав би бути, від творчого плану Бога і від всього іншого, що має головне значення для здоров’я планети і для здорової людської спільноти. Ми потребуємо нового старту і нової культури, відправним пунктом яких є центральне значення людської особи в порядку створіння і які є натхненні екологічно свідомою поведінкою, що ґрунтується на потрійному стосунку: до Бога, до нас самих і до створіння. Така етика сприяє усвідомленню взаємної залежності і ставить на перший план принципи універсальної солідарності, соціальної справедливості та відповідальності, щоб сприяти правдивій культурі життя.

По-друге, мусимо відкрито визнати, що людство призначене для чогось кращого, ніж те, що бачимо навколо. Ми, а ще більше наші діти і майбутні покоління, мають право на кращий світ, світ без руйнування та виродження, без насильства та кровопролиття, світ переповнений великодушністю та любов’ю.

По-третє, із знанням про цінність молитви, наполегливо просимо Бога-Творця просвітити людей у всьому світі, щоб вони усвідомили свій обов’язок шанувати і оберігати створіння.

Ще не пізно! Божий світ володіє неймовірними силами зцілення. Достатньо одного покоління, щоб спрямувати Землю на майбутнє наших дітей. Тож нехай, з Божою допомогою і благословенням, це покоління почнеться вже зараз.

(Рим/Венеція, 10 червня 2002)

http://www.vatican.va/holy_father/john_paul_ii/speeches/2002/june/documents/hf_jp-ii_spe_20020610_venice-declaration_ge.html


Зі спільної Заяви папи Венедикта XVI і патріарха Вартоломея І
(Фанар, 30 листопада 2006)


6. Перед лицем великих небезпек, на які сьогодні наразили природу і довкілля, хочемо висловити своє занепокоєння з приводу негативних наслідків для людства та всього створіння, які може мати економічний та технологічний прогрес, що не зважає на свої межі. Як глави Церков вважаємо одним із своїх обов’язків заохочувати і підтримувати всі зусилля, направлені на те, щоб захистити Боже створіння і передати майбутнім поколінням Землю, на якій вони могли б жити.

*http://www.vatican.va/holy_father/benedict_xvi/speeches/2006/november/documents/hf_ben-xvi_spe_20061130_dichiarazione-comune_ge.html

Переклад з італійської д-ра Володимира ШЕРЕМЕТИ


Рейтинг статті

( 2 голосів )
Теги:     довкілля      документи      №3
( 4806 переглядів )
 

Коментарі  

 
0 #1 BestKarl 31.10.2018 20:31
I see you don't monetize your blog, don't waste your traffic, you can earn extra bucks every month.
You can use the best adsense alternative for any type of
website (they approve all websites), for more info simply search in gooogle: boorfe's tips monetize
your website
Цитувати
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити