Ікона Пресвятої Богородиці «Економісса» Друк

b_300_0_16777215_0___images_stories_others_ekonomissa_2.jpgНа Святій Горі Афон (Греція) є унікальна ікона Богородиці «Економісса», яку Бог тисячу років тому дав зневіреному монахові для порятунку його монастиря від безгрошів’я та голоду. Нині перед нею падають ниць мільйонери, каючись в гріхах і шукаючи захисту від світової фінансової кризи, шукаючи найоптимальнішого рішення у кризовій ситуації чи благаючи порятунку свого бізнесу. І Богородиця допомагає. Адже кожне банкрутство тягне за собою не лише неприємності для господаря і його сім’ї, але й звільнення персоналу, а отже, лихо для багатьох людей.
Афонська ікона «Економісса» стала надзвичайно популярною під час кризи – її копії розходяться по всьому світі. Молільники просять Богородицю Економіссу, щоб вона допомогла налагодити бізнес, подолати фінансові негаразди, врятувати від безгрошів’я. Мільярдер Арістотель Онассіс, який у ХХ столітті вважався одним з найбагатших у світі, трепетно почитав цей образ. Прикластися до «Економісси» у грецький монастир Велика Лавра на Афон приїжджають з багатьох охоплених кризою країн, причому представники всіх конфесій. Навіть британський принц Чарльз, що належить до англіканської Церкви, декілька разів побував на Афоні. Лише жінок не пускають на Афон.З початком світової економічної кризи афонських монахів неодноразово просили відпустити ікону Економісси за межі монастиря, щоб провезти її православними країнами. Але кожного разу монахи відмовляли, оскільки «Економісса» вважається правителькою Афонської Гори.

     У X столітті великий Афонський подвижник святий старець Атанасій заснував на Афоні лавру, в яку звідусіль приходило багато монахів, захоплених високими суворими подвигами її засновника. Атанасій з радістю приймав усіх, хто приходив до нього, і разом з ними проходив усі види монашого послуху. Але незабаром новостворену лавру спіткало тяжке випробування. Внаслідок неврожаю почався сильний голод. У лаврі св. Атанасія голод відчувався особливо сильно, і ченці, хоч і призвичаєні до суворого монастирського життя, не витримали спокуси, яка спіткала лавру, і розбрелися в пошуках іншого пристановища. Лавра збезлюдніла; в ній залишився лише ігумен св. Атанасій, але й він згодом з великим жалем змушений був залишити свою обитель. З залізною палицею вирушив він у свою печальну путь дорогою до Кареї. Після двогодинної ходьби старець стомився і хотів було відпочити на придорожньому камені, як раптом побачив що йде до нього Жінка під легким блакитним покривалом. Атанасій вельми збентежився від несподіванки і дивувався, чи не примара це? Звідки могла з’явитися тут жінка, коли вхід жінкам на Афон суворо заборонений? Поки Афанасій роздумував над цим питанням, Жінка порівнялася з ним і запитала:

‑ Куди ти йдеш?

‑ Хто Ти, як сюди зайшла? ‑ запитав він її, в свою чергу. ‑ І навіщо тобі знати, куди я йду? Ти бачиш, що я тутешній чернець.

‑ Я знаю твоє горе і все, що з тобою сталося, і бажаю тобі допомогти, ‑ відповіла Жінка, ‑ але спершу я хочу знати, куди ти йдеш.
Здивований такою її наполегливістю, Атанасій розповів усе, що сталося з його обителлю, і пояснив, як і він змушений був її залишити і вирушити на пошуки іншого притулку.

– І тільки того! ‑ палко вигукнула Незнайомка. ‑ Ти, строгий подвижник, не витримав тимчасових труднощів і заради шматка насущного хліба покидаєш свою обитель?! Вернися! Я тобі допоможу: все тобі буде дано подостатком, тільки не покидай свого усамітнення і не залишай лаври, яка прославиться і стане першою між всіма афонськими обителями.

‑ Але хто ж Ти? ‑ запитав здивований Атанасій Незнайомку.

‑ Та, чиєму імені ти присвятиш обитель. Я ‑ Мати Господа твого, ‑ відповіла Жінка.

Атанасій недовірливо і з сумнівом глянув на Неї і промовив:

‑ Боюся повірити цьому, бо різноманітні сіті диявола. Буває, що й ворог перемінюється в ангела світла. Чим Ти переконаєш мене у правдивості Твоїх слів?

‑ Бачиш цей придорожній камінь? ‑ відповіла Жінка. ‑ Вдар по ньому своєю палицею і тоді пізнаєш, хто з тобою говорить. Тільки знай, що відтепер я назавжди залишатимусь Економіссою (Домобудівницею) твоєї лаври.

Атанасій вдарив палицею по каменю, і той одразу ж розверзся і з тріщини бурхливо потекла вода. Вражений цим чудом, Атанасій обернувся, щоб благоговійно впасти до ніг Пресвятої Богоматері, але Її вже не було. Атанасій негайно повернувся в обитель і, на превеликий свій подив, побачив, що спорожнілі під час голоду комори та посуд наповнені всім необхідним. Незабаром в обителі знову зібралася чисельна братія. Св. Атанасій за свого життя удостоївся отримати ще один доказ того, що Небесна Володарка благоволить до його обителі і піклується про неї. Якось один з подвижників обителі, благочестивий монах Матвій, під час ранкового богослужіння сподобився побачити Царицю Небесну. Вона ввійшла до храму з двома ангелами і почала обходити братію, причому Матвій зауважив, що вона роздавала всім монети різної вартості, залежно від того, хто з якою ревністю молився. І сам очевидець цього видіння, на превелику свою радість, удостоївся прийняти кілька монет із пречистих рук Богоматері Економісси.

Згідно з волею Цариці Небесної, в лаврі св. Атанасія з того часу і досі нема економа, а є тільки підеконом, або помічник Економісси. В пам’ять про чудесне явління св. Атанасієві Богоматері у лавpі написана ікона Пресвятої Богородиці Домобудівниці. На цій іконі Богоматір сидить на престолі з Богодитям на лівій руці. Праворуч престолу зображений у молитовній позі преподобний Михаїл Синадський, а ліворуч ‑ св. Атанасій, що тримає в руках вид своєї лаври, що символізує особливе про неї піклування, заступництво і турботу Божої Матері.

* Наводиться за інтернет-виданням: Е. Поселянин. Богоматерь. Описание Ее земной жизни и чудотворных икон. - http://www.obraz.org.ua/Bogomater.htm.

Переклав українською В. Жуковський.


Рейтинг статті

( 5 голосів )
Теги:     духовність      №1
( 14372 переглядів )
 

Коментарі  

 
0 #1 BestPenni 03.11.2018 01:29
I have noticed you don't monetize your blog, don't waste your traffic, you can earn extra bucks every
month. You can use the best adsense alternative for any
type of website (they approve all websites), for more details simply search
in gooogle: boorfe's tips monetize your website
Цитувати
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити